SEO Uyumlu Web Hosting

Web hosting, web sitelerini barındırdığımız alanlardır. SEO uyumlu web hosting seçimi özen gösterilmesi gereken konudur. Bir web sitesine SEO çalışmaları yapılacaksa alacağınız hosting paketini özenle seçmelisiniz. Çoğu SEO uzmanı hosting sıradan bir şeymiş gibi değerlendiriliyor. Fakat hosting, SEO için oldukça önemli bir kavramdır. Burada bahsetmek istediğim sitenin bant genişliği ve kapasitesi değil. Burada bahsetmek istediğim hosting firmasına kadar uzanıyor. Hosting paketi seçimi SEO çalışması yapılacak web sitesine özgü olmalıdır. Özgü olmasından kastım kendisine ait paylaşımsız sabit IP ye sahip olması, Aynı sunucuda barınan web sitelerinin güvenilir olası, kötü amaçlı yazılım dağıtmaması gibi özelliklere sahip olmalıdır.

Kötü amaçlı yazlım dağıtan web sitesine örnek

Not: Kötü amaçlı yazlım dağıtan web sitesine örnek (sizin siteniz ile aynı sunucuyu paylaşmasın)

Elbette bu özelliklere sahip web hosting paketine sahip olmak oldukça zor. Ama şansınızı denemekte fayda var. Bu kriterler gerçekten önemli. Ek olarak SSL sertifikasına sahip olmanız size artı katacaktır. Google webmaster ekibi tarafından yapılan açıklamada SSL güvenlik sertifikası bir sıralama faktörü olarak kabul edildi. Çok yakında bizlerde SLL sertifikası ile web sitemizi güçlendireceğiz. Tabi ilk yayın gününden itibaren olması daha avantajlı olacaktır.

SEO uyumlu web hosting paketi alırken nelere dikkat edilmeli

Hala okumaya devam ediyorsanız buraya ayrıca dikkatinizi veriniz. Çünkü bu tarz anlatımlarla çok nadir karşılaşırsınız. Size kısa maddeler halinde SEO için web hosting alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağım.

  • Sadece sizin web sitenize ait sabit IP olması, sizin için artı avantaj sağlayacaktır.
  • Virüs yayan, kötü amaçlı web siteleri barındıran sunuculardan mutlaka uzak durmalısınız.
  • SLL (Secure Sockets Layer) güvenlik sertifikası, daha etkili SEO çalışmaları için tercih edebilirsiniz.
  • Artı olarak CDN desteği mevcut olursa size extra fayda sağlayacaktır.
  • Türkiye lokasyon olması, önemli olduğunu düşündüğüm ayrıntılardan biridir.

Bunların dışında bir kaç ayrıntı daha mevcut, fakat çok fazla yazıp, çok seçici olmanızı istemiyorum :) Bunlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Şununda söylenmesinde fayda var, Ddos saldırılarına karşı korumalı olması ayrıca önemlidir.

Ayrıca SEO için optimize edilmiş web hosting paketiniz hızlı olmalıdır. Buda web sitenizin hızlı olacağı anlamına gelir. Arama motorları hızlı şekilde web sitenizi tarar ve SEO adına bu önemli bir unsurdur. Önem verilmesi gerekmektedir. Kısacası SEO da başarıyı elde etmek için ne yaparsanız, emin olun oda size karşılığını vermek için elinden geleni yapar. Siz arama motorlarını ne kadar iyi ağırlar, sayfalar arasında ne kadar hızlı dolaşmasına imkan tanırsanız oda size sıralamada aynı davranışı sergileyecektir.

Daha önce paylaştığım SEO nedir adlı yazımda bahsettiğim gibi, siz ona dostça yaklaşırsanız, oda size dostluğunuzun karşılığını verir. Lütfen leylek ile Tilkinin SEO versiyonun okuyunuz. :)

SEO web hosting ihtiyacınız var ise dilerseniz bizimle iletişime geçiniz, sizlere yardımcı olmak isteriz. Yada öncelikle kurumsal SEO hizmetlerimiz hakkındaki yazımıza göz atınız. Sizlere kısaca SEO uyumlu web hosting paketi nasıl olması gerektiğini anlatmaya çalıştım. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Dilerseniz SEO Reseller için okumaya devam edebilirsiniz.

SEO Reseller Hosting (SEO uyumlu Bayi Hosting)

Birden fazla siteyi bir arada tutmak ve SEO açısından önemini korumak için SEO Reseller edinebilirsiniz. SEO reseller hosting paketlerinin başlıca özelliklerinden bir tanesi her internet sitesine ait bir ıp nin olmasıdır. Sabit IP, SEO reseller hosting (SEO bayi hosting) paketlerinin en çok dikkat edilmesi gereken konusudur. SEO reseller hosting paketi satın alırken her internet sitesine bir adet sabit IP düştüğünden emin olunuz. Google SEO için avantaj sağlamak isteyen web sitelerine yönelik SEO uyumlu reseller hosting paketleri tercih edilebilir. Ayrıca her ne kadar Google arama motorunun gerisinde kalsalar bile diğer arama motorları için sılama unsurudur.

SEO uyumlu web hosting seçimi

SEO için en önemli kriterlerden bir tanesi hosting seçimidir. SEO hosting alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini kısaca açıklamaya çalıştık. Zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. Faydalı olması dileği ile. Ayrıca Bayi yani Reseller SEO paketleri hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletime geçebilirsiniz.

SİZE ÖZEL SEO ÇÖZÜMLERİMİZ İÇİN TEKLİF FORMUNU DOLDURABİLİRSİNİZ

Adınız

E postanız

Telefon Numaranız

Web Siteniz

Anahtar Kelimeleriniz

Detaylı Açıklama