SEO Faydalı Bilgiler

SEO son derece uzmanlık gerektiren çalışmalardan biridir. Yüksek seviye başarı için doğal ve arama motorları gözünde pozitif davranışlar sergilenmesi gerekir. Doğal SEO yöntemleri tercih edildiğinde maksimum geri dönüş sağlar. Doğal arma sonuçlarında başarılı bir çizelge yakalamanıza yardımcı olur. Aksi halde web sitenizi Google arama sonuçlarında son görüşünüz olabilir. Zaman ve çok çalışmak başarıyı size getirecektir. SEO disiplinli ve etik çalışmaların sonucu Web sitenizi üst sıralara taşımanıza yardımcı olur.

SEO Faydalı Bilgiler, Pozitif ve Negatif SEO Farkı

İnternet sitenizin, google, yandex, bing, yahoo gibi web dizin tarayıcılarında yol bulma yöntemi olarak adlandırabiliriz. Doğru yapılan bir SEO çalışması, web siteniz hakkındaki bilgileri web dizin tarayıcılarına iletir.
Örneğin: Google bir web dizin tarayıcısıdır. Web sitelerinin sayfalarını, içeriklerini tarar. Doğru bilgileri seçer ve bu sayfaları kalite oranına göre değerlendirir. Değerlendirdiği bilgileri son kullanıcıya yani ziyaretçiye sunar. Bilgi içerikleri istenilen kriterlere uygun ise ilk arama sonucu sayfalarında yer verir. SEO çalışmaları ile web sayfalarındaki içerikler optimize edileler ve web dizin tarayıcılarına sunulur. Sunulan bilgilerin benzersiz olması web sayfasının farklı olduğunu ifade eder. Arama motorları siteler arasında kıyaslama yapar ve her zaman farklı olan içeriği ziyaretçilerine sunar. En büyük hedeflerinden bir tanesi budur. Aynı zamanda web sitesi içeriğinin, başka web sitelerinde adı geçsin ister. Faydalı bilgi sunduğunu düşündüğü zaman sizin web sitenize öncelik tanır ve rakip sayfaların üzerinde görüntülenmesini sağlar. Site içerisinde bulunan size özgün içeriğin başka sayfalarda paylaşılması etiket olarak sizin web sitenize dönüş yapması, faydalı bir sayfa olduğunu düşünmesine yardımcı olur ve arama sonuçlarında sıralamanızı yükseltir. Dışarıdan gelen linklerin kaliteli adreslerden çıktığına emin olun.

Aksi taktirde spam olarak algılanır ve sitenizin google bazında olumsuz değerlendirme almasına sebeb olur. Yandex, yahoo, ve diğer web dizin tarayıcıları Google kadar gelişim gösterememiştir. Yani Google’da olumsuz sonuçlanacak bir analiz, diğerlerinde olumlu gibi gözükebilir. Yalnız uzun süreli olmayacaktır. Mutlaka etik doğal yollar ile çalışmalar yapıp sonucu beklemek gerekir. Doğal bir SEO çalışmasının olumlu sonuçlanması ortalama 3 aylık bir zaman dilimine eşittir. Bazen Web sitesi seo için yaşı, içeriği ve rakip sitelere göre farklılık gösterebilir. Web sitesinin ne kadar zaman içerisinde beklentileri karşılayabileceğini söylemek için kaliteli bir analize ihtiyaç vardır. Doğal SEO çalışmaları, doğal olmayan yöntemlere göre daha geç cevap verir. Lakin sürekliği arttırır. Örneğin: Doğal yöntemler kullanılarak anahtar kelime ile Google’da birinci sayfada yer edinen bir web sitesi aksi bir durum olmadığı sürece kalıcılığını korur. Bunun için süreklilik etkili bir faktördür. Doğal yolların dışında yöntemler kullanılarak elde edilen başarı sadece, Google sürüm yükseltene kadar geçerlidir. Ve o anahtar kelimede web sitenizi kısıtlayacaktır. Tekrar anahtar kelimenizde geri sıralamaya dönebilmeniz için hatanızı telafi etmeniz gerekecektir. Oldukça zaman alan bir süreçtir. Farklı bir domain ve içerik ile yola devam etmek daha etkili yol kat etmeze fayda sağlayacaktır.

Anlatabildiğim kadar, doğal ve doğal olmayan yöntemler ile yapılan SEO çalışmasının etkilerinden bahsetmeye çalıştım. Umarım faydalı olacaktır. :)

SEO Faydalı Bilgiler

Doğal Pozitif SEO

Doğal yöntemler ile yapılan SEO çalışmaları zaman alır. Google gözünde kalıcı ve güvendir. Filtreye girmez. Ban ve spam tehdidi içermez. Beklenilen sonucu mutlaka gösterir. Sonunda kazanan siz olursunuz. İstikrarlı ve doğal yollardan linkler alınmalı, aynı anahtar kelimeler sürekli kullanılmamalı, doğal ve özgün paylaşımlar yapılmalıdır. Site özgünlüğü korunmalıdır. Güvensiz sitelerde paylaşım ve tanıtım yapılmamalıdır.

Doğal Olmayan Negatif SEO

Hızlı bir şekilde google da yükselirsiniz. Düşüşünüz de bir o kadar hızlı olacaktır. Aynı anahtar kelimelerde tekrar yükselmek oldukça zaman alır. Yeni site içeriği ve domain kullanmak daha caziptir. Gizli, spam, kopya içerik ve linklerden uzak durulmalıdır. Kalitesiz sitelerde paylaşım yapılmamalıdır.

SİZE ÖZEL SEO ÇÖZÜMLERİMİZ İÇİN TEKLİF FORMUNU DOLDURABİLİRSİNİZ

Adınız

E postanız

Telefon Numaranız

Web Siteniz

Anahtar Kelimeleriniz

Detaylı Açıklama