SEO

SEO kelimesi Search Engine Optimization kavramının kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan Search Engine Optimization web sitelerini geliştirme amacı güden bir çok işlemden oluşur. Web sitelerini daha verimli hale getirmek ve arama motorlarından ileri seviye ziyaretçi kitleleri elde etmek için gerekli çalışmalardır. Arama motorlarını baz alan, web sitesi düzenleme ve derleme çalışmalarına genel olarak verilen isimdir. Search Engine Optimization yada Arama motoru Optimizasyonu olarak bilinen ve dünyaca kabul edilen web kavramları arasındadır. Etik ve doğru uygulanan çalışmalar sonucu web sitelerine büyük ölçüde fayda sağlar.

SEO (Search Engine Optimization) AMO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO Optimizasyonu her geçen gün daha fazla ilgi çeken bir kavram haline gelmiştir. Web sitesinden hizmet sunan firmaların uğrak adresleri haline gelen SEO blogları yada SEO danışmanlık hizmeti sunan firmalar ortak noktalar haline gelmiştir. Web sitelerinden beklentilerin yükseldiği bu dönemlerde her firma web sitesi üzerinden ürün yada hizmet pazarlamayı arzu ediyor. Web sitelerine karşı olan ilgi, son zamanlarda rekabetin zirvelere kadar yükselmesi SEO ya olan eğilimin artması, tamamen GOOGLE arama sonuçlarına yönelmemize sebebiyet vermiştir. Google dünyanın en çok tercih edilen ve en çok ziyaretçi kitlesine sahip Web dizin arayıcısıdır. Her geçen an rekabet alanına yenilerinin eklenmesi SEO’nun önemini ortaya koyuyor. Her gün yeni web siteleri Google dizinlerine kayıt ediliyor başarılı olması bekleniyor, fakat bu o kadarda kolay değil. 2006 yılı ile büyük bir çıkış sergileyen SEO sektörü ilgileri üzerinde topluyor. Artık bir çok iş yeri kendi bünyesinde SEO uzmanı (SEO danışmanı) çalıştırıyor. SEO birimleri oluşturuyor, SEO çalışma ekipleri kuruyor. Bu demek oluyor ki SEO artık tamamen var. Ve bir meslekten farksız, Okulu olmayan bir meslek ! Üstelik tam anlamıyla ne olduğunu tarif etmekte kolay değil. Kalıplaşmış tanımları ve klişe cümleleri bir kenara bırakalım, SEO hakkında tek bilinen gerçek SEO nun artık tamamen geçerli bir yeri olduğudur.

SEO (Search Engine Optimization) AMO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO (Search Engine Optimization) AMO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO’nun Önemi

SEO, web sitelerinin arama motoruna ve ziyaretçilere yönelik optimize edilmesi anlamına geldiğini hepimiz ezbere biliyoruz. SEO nun hayatımıza nasıl girdiğini, nasıl etkilediği de, ortada olduğuna göre neden bu kadar önemli olduğunu bilmeyen aslında hiç yoktan biraz fazladır. :)

SEO’nun Katkısı

Bir web sitesi SEO ile mükemmel başarılara imza atabilir, sizlere daha iyi bir maddi imkanlar sağlayabilir. Müşterilerinize ürün ve hizmetlerinizi sunma konusunda çok büyük katkıda bulunabilir. SEO web siteniz için, En kalabalık işlek caddede dükkanınızın olması gibidir. SEO başarılı ve etik biçimde yapıldığı taktirde Google sonuçlarında ilk sayfada listelenir ve web sitenize yeni müşterilerinizin gelmesini sağlar.

SEO (Search Engine Optimization) Neden Tercih Edilmeli

Gelişen web dünyasının en büyük reklam girişimleri diyebiliriz. SEO web sitesi için İşlek ve kalabalık bir cadde üzerindeki dükkandan farksız olduğunu söylemiştik. Bu bile yeterli bir sebeptir. Ayrıca Google Adwords reklamlarının firma bütçelerini zorlaması SEO ya olan ilginin artmasına sebebiyet vermektedir. Uygun SEO teknikleri uygulandığında başarının kaçınılmaz olduğunu söylemek mümkündür. Üstelik doğal etik kurallar çerçevesinde tercih edilen SEO çalışmaları uzun süreli kalıcı başarılar sağlar.

WEB SİTESİ SEO OPTİMİZASYON HİZMETLERİ

WEB SİTESİ SEO OPTİMİZASYON HİZMETLERİ

SEO (Search Engine Optimization) Kavramı

SEO; Search Engine Optimization kavramı genel olarak SEO uzmanları tarafından iki alt başlıkta değerlendirilmektedir. Bu başlıklar site içi SEO ve site dışı SEO dur. Çok geniş konuları içerisinde barındıran SEO binlerce makale yazılsa dahi devamının geleceğini kuşkusuz biliyoruz. SEO ya sadece Arama Motoru Optimizasyonu diyerek geçemeyiz.

  • SİTE İÇİ SEO: Web sitesine yönelik yapılan tüm çalışmalar olarak adlandırabiliriz. Örneğin: Grafiklerin, Yazıların optimize edilmesi Hosting hizmetinin hızlandırılması gibi örnekleri düşünebiliriz.
  • SİTE DIŞI SEO: Web sitesine yönelik başka siteler üzerinden yapılan çalışmalar olarak adlandırabiliriz. Örneğin: Referans tanıtım linkler.

Başarılı SEO çalışması

Başarılı SEO çalışması yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bir önemli nokta vardır. Bu noktalarda en önemlisi bulgura giderken elinizdeki pirinçten olmamaktır. Yani İşi baştan sıkı tutup spam link ve içeriklerden korunmak diyebiliriz. En önemli , en çok dikkat edilmesi gereken konu spam dan uzak durmaktır. Spam linkler ve içerikler web sitenizin başına gelebilecek en kötü şeydir. Zamanla google bana kadar gidecektir. Black Hat SEO tekniği sayılır, gerek Google gözünde gerek diğer arama motorları gözünde hiç bir artısı ve kalıcılığı yoktur. İlk başta başarı gibi görünür, saman alevi gibi çabuk söner. Bu yüzden SEO çalışmaları yaparken veya bir SEO danışmanlığı firmasına yada SEO uzmanına yaptırırken mutlaka gerçekten işinde başarılı olanları tercih ediniz. Kısacası 200 TL ye spam forum ve bloglardan link içerik satanlardan uzak durunuz. Web sitenizin başına gelebilecek en kötü sonuçlardan bir tanesidir diyebilir.

Uzman SEO ekibimiz tarafından gerçekleştirilen SEO danışmanlık hizmetlerimizden edinmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sorularınız içinde bizimle iletişime geçiniz. Google dostu kurumsal SEO danışmanlığı makalemize göz atınız. SEO  (Search Engine Optimization) işlemleri uzmanlık gerektiren profesyonel çalışmalardan meydana gelmelidir. Her SEO çalışması size başarıyı getirmeyebilir. SEO web sitenize olumlu yönler sağlayabileceği gibi zararda verebilir. SEO (Search Engine Optimization) çalışmaları bir web sitesinin geleceğini belirleyecek en önemli unsurların başında gelir.

S.E.O Kısa Özet

Günümüzün en popüler web kavramları arasında yer alan Search Engine Optimization (S.E.O) arama motorlarına yönelik çalışmalardan meydana gelmektedir. Web sitelerinin hem arama motoru dostu hemde kullanıcı dostu olması için derinlemesine optimize edilmesi gerekir. Bu optimize işlemlerine genel olarak SEO denir. SEO ile web siteleri daha verimli hale gelir. Web sitelerine yönelik yapılacak Search Engine Optimization çalışmaları profesyonellik gerektiren bir çok ayrıntıyı içerisinde barındırır. Doğru uygulandığında fayda, yanlış uygulandığında ise zarar verir.

SİZE ÖZEL SEO ÇÖZÜMLERİMİZ İÇİN TEKLİF FORMUNU DOLDURABİLİRSİNİZ

Adınız

E postanız

Telefon Numaranız

Web Siteniz

Anahtar Kelimeleriniz

Detaylı Açıklama