Local SEO

Local SEO yada yerel bazlı bölgesel SEO olarak bilinen ve google arama sonuçlarına direkt etki eden dış SEO işlemidir. Genel olarak işletmeleri baz alan bir SEO çalışmasıdır. Firmaların web sitelerini ve iletişim bilgilerini ön plana taşıması için tercih edilen yerel bazlı optimizasyon işlemlerinden biridir.

BÖLGESEL YEREL SEO = LOCAL SEO

Küçük ve büyük firmaların rahatlıkla tercih edebileceği yerel bazlı SEO hizmetleridir. Google arama sonuçlarında başarılı olabilen web siteleri genel amaçlıda kullanabilir. Local SEO geniş kitlelere hizmet veren web siteleri içinde uygun bir seçenektir. Çünkü lokal seo web sitesi ile birlikle paralel olarak başarı gösterir. Başarılı İnternet sayfaları çokta fazla yerel SEO işlemlerine yönelik çalışmak istemezler çünkü global arama sonuçlarında olumsuz etkilenebilirler. Bu yüzden sadece belli bölgede yani belirli şehirlerde hizmet veren firma web sayfaları için local SEO uygulanmalıdır.

YEREL HİZMET VEREN FİRMALAR İÇİN LOCAL SEO

Sadece belirli bir bölgede hizmet sunan firmalar lokal SEO, google ve yandex arama sonuçlarında yer alabilmesi adına iyi bir adımdır. Eğer firmanız sadece kurumsal adresiniz çevresine hizmet sunuyor ise local SEO çalışması yapabilirsiniz. Çalışmanıza ve hizmet alanınıza yönelik bölgesel arama sonuçlarında google sayfasında firmanızın bilgilerini görüntülemek için oldukça ideal bir çalışmalarıdır.

Bölgesel yerel SEO örneği

Bölgesel Hizmet veren yerel firmalar için local SEO örneği

Dilerseniz web siteniz ve firmanız için local bazlı SEO işlemleri yapabilir. Aktif hizmet verdiğiniz bölgede, yapılan aramalarda başarılı olabilirsiniz. Genel arama kitlesinin ve arama hacminin iyi analiz edilip yapılması gereken bir çalışmadır. Dilerseniz sizler için hazırlanmış olan firmanıza yönelik kurumsal SEO danışmanlığı hakkında bilgi veren makalemizi okuyabilirsiniz.

BÖLGESEL HİZMET SUNAN FİRMALAR İÇİN LOCAL SEO

Local SEO bölgesel hizmet sunan yerel firmalara yönelik yapılması gereken çalışmalardan biridir. Bölgesel hizmet veren firmanız için Lokal SEO ile ziyaretçi kitlenizi arttırabilirsiniz. Kurumsal firmanızın iletişim ve ulaşım bilgilerini arama sonuçlarında görüntüleyebilirsiniz.