Google SEO Teknikleri

SEO teknikleri, tamamen arama motorlarına ve ziyaretçilere yönelik uygulanması gereken çalışmalardır. Doğru ve etik uygulanan SEO teknikleri web sitenize fayda sağlar. Ancak bilindik SEO teknikleri her geçen gün önemini yitirmektedir. SEO tekniklerini uygularken farklılık gereklidir. Başarılı sonuçlar için farklı yollar ve yöntemler uygulanmalıdır. Google SEO teknikleri kavramı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Diğer arama motorlarına yönelik yapılan çalışmalar ile Google arama sonuçlarında başarılı olunamaz. SEO teknikleri uygulanırken öncelik her zaman Google olmalıdır. Ve diğer arama motorları ile Google arama sonuçları aynı olmayacaktır. Google’a uygun SEO teknikleri doğal ve etik optimizasyon çalışmalarından oluşmalıdır. Kalıcı ve etkili başarı için Google SEO tekniklerini dikkatlice okuyunuz.

GOOGLE SEO TEKNİKLERİ – GOOGLE SEO NEDİR NASIL YAPILIR ?

Google’a İnternet’in devi demek yanlış olmaz. Google günümüzde en çok ziyaretçiye ev sahipliği yapan İnternet araması hizmeti sunan en yaygın kullanılan web dizin tarayıcısı dır. Dünyanın en çok trafiğine sahip Google arama sonuçlarında web sitelerini listelemek için bir çok kriteri gözden geçirir. Bu kriterler 100lerce denilebilecek seviyededir. Bu kriterleri uygulamak oldukça zordur. web siteleri birbirleri arasında kıyasıya bir mücadele vermek zorundadır. Bu noktada tam olarak SEO kavramını şöylede adlandırabiliriz Google SEO yada Go SEO diyebiliriz. Peki GOOGLE SEO nun sırrı nedir web sitem nasıl üst sıralarda görünebilir diye sorduğumuzda, genel olarak cevap, İnternet kullanıcılarına kolaylık sağlayan, doğru bilgiyi sunan, ziyaretçilerine istedikleri bilgiyi veren fazlalıklardan arınmış, diğer web sitelerinden farklı özellikleri taşıyan web siteleri google da yani SEO da başarılı olur diyebilir.

Google’ın web sitelerinden beklentileri nelerdir dersek ?

Google web sitelerinden tamamen bilgi paylaşımına açık olmalarını ister. Google arama sonuçlarında başarılı olmak için Google’a uygun SEO çalışmaları yapılmalıdır. Web sitenizin beklentileri karşılaması için kriterlere uygun SEO teknikleri uygulanmalıdır.

Google SEO nedir (GO SEO)?

Google arama tekniklerine uygun yapılan SEO çalışmalarının tümüne verilen isimdir. Biz ona sadece GO SEO diyoruz. Go SEO Google’ın kısaltması GO ile Arama Motoru Optimizasyonu İngilizce kısaltma karşılığı olan SEO nun kısaltmalarından meydana gelmektedir. Google SEO arama nitelikleri uygun biçimde yapılan SEO teknikleri web sitenizi istenilen başarıya taşımanıza yardımcı olacaktır.

Google SEO teknikleri

Google da web sitenizin istenilen başarıyı yakalaması için google SEO tekniklerine uygun çalışmalar yürütülmelidir. Bir kaç maddede kısaca bu SEO tekniklerini sıralayalım.

  • En başta güncel bir web sitesi.
  • Doğru ve güncel bilgi paylaşımı.
  • Özgün benzersiz içerikler ve görseller.
  • Kaliteli internet sitelerinden gelen referans linkler.
  • Hızlı açılan optimize edilmiş bir web sitesi.
  • Benzersiz kodlama yapısı, Css ve Etiket dilleri.
  • Mobil uyumlu web sitesi.
  • W3C standartlarına uygun web sitesi kodlama.

Bunlar gibi yüzlerce madde daha sıralayabiliriz. Öncelik olarak bu SEO tekniklerine dikkat etmekte fayda var. Ne kadar çok Google dostu SEO teknikleri uygularsanız o kadar verim alırsınız.

Google SEO diğer bir adı ile GO SEO

Google SEO diğer bir adı ile GO SEO

Google SEO (GO SEO) Nasıl Yapılmalı

Uygun bir çalışmaya başlamadan önce web sitenizi iyice analiz ediniz ve web sitenizden beklentilerinizi ortaya çıkarınız. Yada bunun için bir SEO uzmanından yardım alınız. SEO web sitenize fayda katabileceği gibi yanlış yapılan çalışmalar ise web sitenize zarar verebilir. Günümüzde fazlasıyla ben SEO uzmanıyım diyebiliyor, bunlara fazla kulak asmayın. SEO teknikleri uygulayan bir çok kişi spam linklerle ve çalışmalarla web sitenizi çöp haline getiriyor. SEO birazda deneyim ve tecrübe işidir. Sürekli güncellenmeyi bekleyen başı olan, sonu olmayan türden çalışmalardandır. Kendini güncel tutan günümüz şartlarına uygun SEO tekniklerine hakim uzmanları tercih ediniz. Google kurumsal seo danışmanlığı başlıklı makalemiz için tıklayınız.

Etkili Google SEO Eğitimi nasıl olur, SEO İpuçları Nelerdir?

Google arama motoru optimizasyonu çalışmalarına yönelik olan bu sorular “Etkili Google SEO Eğitimi nasıl olur, SEO İpuçları Nelerdir?” sadece İnternet’te değil iki arkadaş dahi yan yana gelse bahsi geçen konulara arasına girmiştir. Bu sorulara cevap bulmak tamamen deneyim ve farklı düşünce yapısını gerektirir. Günümüzde SEO eğitimi veren bir çok kurs ve seminerler düzenlenmektedir. Ancak bir çoğu gözle görülür sonuç almanıza yardımcı olmaz. Bu yüzden öğrenmek için meraklı ve istekli olmak gerekir. Sürekli olarak yeniliklere açık olmak, denemek ve doğru ile yanlış arasındaki farklı görmek ile gerçekleşir. Doğru ile yanlış arasındaki ince çizgiyi gören SEO çalışanları, Arama motoru optimizasyonu çalışmalarında başarılı olur. Her web sitesinde yazılı olan metinleri yada ipucu altında toplanan teknikleri uygulayarak başarılı olmak pek mümkün değildir. Önceliğinizi arama motorlarını anlamaya vermelisiniz. Çünkü arama motorları insanlar gibidir. Doğru ve yanlışı çözmeye çalışır. Ve bunun sonucu olarak sitelerimizi değerlendirir. Şu şekilde düşünebiliriz; Bir insanın doğru yada yalan söylediğini gözlerine bakarak anlamaya çalışmak gibidir. Tabi hepimizin farklı teknikleri mevcuttur. Önceliğimizin arama motorlarını anlamaya yönelik olduğunu unutmamalıyız. Siz onları siteniz aracılığı ile nasıl karşılarsanız onlarda sizlere arama sonuçlarında aynı şekilde davranır ve karşılar. Google SEO eğitimi diye bir kavramın olması bize saçma gelen konulardan biridir. Çünkü teoride kanıtlanmamış bir çok gerçek mevcuttur. Etkili SEO çalışmaları için deneyimlerinizi gözden geçiriniz. Google algoritmalarını takip etmek etkli SEO teknikleri öğrenmemiz için yeterli değildir. Google’da SEO ipuçları aramaktansa google’ı aramak daha faydalıdır. :)

Google’a özgü SEO Teknikleri

Günümüzün en büyük ve en geniş kullanıcı kitlesine sahip olan Google’a özgü çalışmalar ile web sitenizden başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Google dostu SEO teknikleri ile sizlerde web sitenizi arama sonuçlarında ilk sayfaya taşıyın. Google arama motoruna uygun SEO teknikleri ile başarı kaçınılmaz olacaktır. Dilerseniz sizin yerinize bizler web sitenize SEO çalışması yapabiliriz. Öncelikle Google kurumsal SEO danışmanlığı adlı makalemizi okuyunuz. Yada SEO paketleri sayfasını ziyaret ediniz.

SİZE ÖZEL SEO ÇÖZÜMLERİMİZ İÇİN TEKLİF FORMUNU DOLDURABİLİRSİNİZ

Adınız

E postanız

Telefon Numaranız

Web Siteniz

Anahtar Kelimeleriniz

Detaylı Açıklama